pomniejsz powiększ

PUP w Słubicach

INFORMACJE PODSTAWOWE


INFORMACJA DLA BEZROBOTNYCH


INFORMACJA DLA PRACODAWCÓW


ZATRUDNIANIE CUDZOZIEMCÓW


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE


FUNDUSZE EUROPEJSKIE


WSPÓŁPRACA Z NIEMCAMI


DOKUMENTY DO POBRANIA


Kalendarium

Augustyna
Ingi

28

maj

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30 31     

BIP

Europejski Rok Umiejętności

środa, 22.03.2023 09:23

Europejski Rok Umiejętności

 

Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach informuję, że zgodnie z projektem decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady UE rok 2023 będzie Europejskim Rokiem Umiejętności.

Celem nadrzędnym działań w zakresie rozwoju umiejętności jest, z jednej strony, tworzenie warunków do podejmowania wysokiej jakości zatrudnienia przez obywateli, a z drugiej – wyposażenie kadr w kwalifikacje potrzebne z punktu widzenia nowoczesnej i zrównoważonej gospodarki europejskiej.

Do celów szczegółowych Europejskiego Roku Umiejętności należą:     

1. propagowanie zwiększonych inwestycji w szkolenia i podnoszenie kwalifikacji,

2. zwiększenie znaczenia umiejętności poprzez ścisłą współpracę z partnerami społecznymi, publicznymi i prywatnymi służbami zatrudnienia, przedsiębiorstwami i organizatorami kształcenia i szkolenia,

3. dopasowywanie aspiracji i umiejętności obywateli do możliwości na rynku pracy, zwłaszcza tych oferowanych przez transformację ekologiczną i cyfrową oraz główne sektory wymagające odbudowy po pandemii. Szczególny nacisk zostanie położony na aktywizację większej liczby osób na rynku pracy, w tym kobiet i osób młodych, zwłaszcza tych niekształcących się, niepracujących ani nieszkolących się (grupa NEET),

4. zachęcanie do podejmowania zatrudnienia osób z państw trzecich posiadających umiejętności potrzebne w UE, w tym przez zwiększenie możliwości uczenia się i mobilności oraz ułatwienie uznawania kwalifikacji.

Oficjalna inauguracja Roku przez Komisję Europejską (KE) zostanie ogłoszona z chwilą formalnego przyjęcia ww. decyzji Parlamentu i Rady, natomiast wszelkie informacje o organizowanych wydarzeniach będą dostępne w dedykowanej zakładce na stronie internetowej MRiPS.

Informacje w zakresie podnoszenia kwalifikacji zarówno osób bezrobotnych lub poszukujących pracy, a także pracowników i pracodawców na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20.04.2020 roku, dostępne są na stronie internetowej www.pupslubice.pl oraz bezpośrednio u specjalisty do spraw rozwoju zawodowego Pani Magdaleny Durejko, tel.95 759 0930, e-mail: m.durejko@pupslubice.pl, pok. nr 4 w siedzibie urzędu.

Zachęcamy osoby zainteresowane do kontaktu.


 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Rafał Ossowski
Data powstania: 22.03.2023 09:23
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 149

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.
Drukuj Stworz PDF
OBSZAR DZIAŁANIA KIEROWNICTWO OGŁOSZENIA O PRACY W URZĘDZIE PODSTAWY PRAWNE DANE KONTAKTOWE OBOWIĄZUJĄCE STAWKI, KWOTY, WSKAŹNIKI RAPORTY PUP PROMOCJA USŁUG RYNKU PRACY STATYSTYKA OPRACOWANIA I ANALIZY AKTUALNOŚCI PLANY FINANSOWE PUP PROGRAM "ZA ŻYCIEM" e-URZĄD OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Mapa serwisu