Studia podyplomowe
wtorek, 11.01.2011 12:43Studia podyplomowe
Starosta, może sfinansować ze środków Funduszu Pracy koszty studiów podyplomowych do wysokości 100%, jednak nie więcej niż 300 % przeciętnego wynagrodzenia.
W przypadku podjęcia przez uczestnika studiów podyplomowych zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej w trakcie ich odbywania, nie zawiesza się finansowania tych studiów do planowanego terminu ich ukończenia.
W przypadku przerwania studiów podyplomowych z winy uczestnika, kwota wydatkowana na ich finansowanie z Funduszu Pracy podlega zwrotowi.
Bezrobotnemu, któremu Starosta przyznał dofinansowanie kosztów studiów podyplomowych, za okres uczestnictwa w zajęciach przewidzianych programem studiów przysługuje stypendium, w wysokości 20% zasiłku, o którym mowa w art. 72 ust. 1 pkt. 1.
Uczestnikowi studiów podyplomowych, który w trakcie ich odbywania podjął zatrudnienie, inną prace zarobkowa lub działalność gospodarczą, nie zawiesza się wypłaty stypendium, do planowanego terminu ukończenia tych studiów. Przysługuje mu również odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze studiami podyplomowymi oraz w drodze do miejsca studiów i z powrotem, wypłacane przez instytucję ubezpieczeniową, w której uczestnik ten został ubezpieczony. Starosta ze środków Funduszu Pracy ubezpiecza uczestnika, który podjął w trakcie studiów podyplomowych zatrudnieni, inna pracę zarobkową lub działalność gospodarczą, z wyłączeniem przypadku, gdy uczestnik ten posiada już takie ubezpieczenie.
O sfinansowanie ze środków Funduszu Pracy kosztów studiów podyplomowych, może ubiegać się:
- bezrobotny zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach
- poszukujący pracy zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach, który:
a) jest w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub stosunku służbowego z przyczyn dotyczących zakładu pracy,
b) jest zatrudniony u pracodawcy, wobec którego ogłoszono upadłość lub który jest w stanie likwidacji, z wyłączeniem likwidacji w celu prywatyzacji,
c) otrzymuje świadczenie socjalne przysługujące na urlopie górniczym lub górniczy zasiłek socjalny, określone w odrębnych przepisach,
d) uczestniczy w zajęciach Centrum Integracji Społecznej lub w indywidualnym programie integracji, o którym mowa w przepisach o pomocy społecznej,
e) jest żołnierzem rezerwy,
f) pobiera rentę szkoleniową,
g) pobiera świadczenie szkoleniowe, o którym mowa w art. 70 ust. 6 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, tj. świadczenie przyznane przez pracodawcę w ramach programu pomocy dla zwalnianych pracowników w związku ze zwolnieniem monitorowanym,
h) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników jako domownik lub małżonek rolnika, jeżeli zamierza podjąć zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą poza rolnictwem
i) cudzoziemiec, o którym mowa w art. 1 ust. 3 pkt 2 lit. h oraz, ha lub hb, z zastrzeżeniem art. 1 ust. 6 i 7
j) pracownik oraz osoba wykonująca inną pracę zarobkową w wieku 45 lat i powyżej, zainteresowana pomocą w rozwoju zawodowym, zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słubicach.
Osoba ubiegająca się o dofinansowanie ze środków Funduszu Pracy studiów podyplomowych składa w urzędzie pracy wniosek wraz z załącznikami.
Szczegółowe informacje określa: art. 42a ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2017r., poz. 1065 ze zm).
Informacje o artykule
Zredagował(a): | Rafał Ossowski |
---|---|
Data powstania: | 11.01.2011 12:43 |
Data ostatniej modyfikacji: | 29.06.2018 11:49 |
Liczba wyświetleń: | 7380 |