pomniejsz powiększ

PUP w Słubicach

INFORMACJE PODSTAWOWE


INFORMACJA DLA BEZROBOTNYCH


INFORMACJA DLA PRACODAWCÓW


ZATRUDNIANIE CUDZOZIEMCÓW


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE


FUNDUSZE EUROPEJSKIE


WSPÓŁPRACA Z NIEMCAMI


DOKUMENTY DO POBRANIA


Kalendarium

Sergiusza
Teofila

27

kwiecień

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6 7
2 8 9 10 11 12 13 14
3 15 16 17 18 19 20 21
4 22 23 24 25 26 27 28
5 29 30      

BIP

Środki z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego

piątek, 05.01.2024 09:37

Termin: do 25.01.2024r do godziny 15:00

Środki z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego

 

Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach działający w imieniu Starosty podejmuje działania mające na celu oszacowanie potencjalnego zapotrzebowania pracodawców z terenu Powiatu Słubickiego na środki z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego, na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego w roku 2024, wobec czego prosi wszystkich zainteresowanych wnioskowaniem o środki z rezerwy KFS w 2024r. o przesłanie informacji drogą elektroniczną na adres: m.durejko@pupslubice.pl bądź pisemną na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach, ul. Mickiewicza 3, 69-100 Słubice
w terminie do 25.01.2024r. do godziny 1500.

UWAGA: Zapotrzebowanie powinno zawierać niniejsze informacje: wysokość środków, o jaką zamierzają się Państwo ubiegać, rodzaj formy kształcenia ustawicznego, planowaną ilość osób do objęcia wsparciem oraz wskazanie spełnienia przynajmniej jednego z priorytetów.

Na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy, zgodnie z art. 69a ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2023r. poz.735 ze zm.) składają się:

- kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,

- egzaminy umożliwiające uzyskanie dokumentów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,

- badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,

- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem;

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazało, iż  środki KFS w 2024 roku z tzw. rezerwy KFS przeznacza się na:

1. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.

2. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.

4. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.

Minister właściwy Starosta rozpatruje wnioski wraz z załącznikami w terminie trwania naboru (który zostanie ogłoszony po ewentualnym uzyskaniu informacji o limicie środków z rezerwy KFS) do limitu wysokości posiadanych środków finansowych przeznaczonych na realizację zadania, uwzględniając odpowiednio:

1) zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS
na dany rok;

2) zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;

3) koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;

4) posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków
KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;

5) w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu,
na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;

6) plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;

7) możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy.

Starosta może przyznać środki z KFS na sfinansowanie kosztów, o których mowa wyżej w wysokości 80% tych kosztów, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, a w przypadku mikroprzedsiębiorstw w wysokości 100%, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

 

Osobą do kontaktu są: Pani Magdalena Durejko
(tel.: 95 759 09 30, e-mail: m.durejko@pupslubice.pl)


 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Rafał Ossowski
Data powstania: 05.01.2024 09:37
Data ostatniej modyfikacji: 05.01.2024 09:40
Liczba wyświetleń: 1165

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.
Drukuj Stworz PDF
OBSZAR DZIAŁANIA KIEROWNICTWO OGŁOSZENIA O PRACY W URZĘDZIE PODSTAWY PRAWNE DANE KONTAKTOWE OBOWIĄZUJĄCE STAWKI, KWOTY, WSKAŹNIKI RAPORTY PUP PROMOCJA USŁUG RYNKU PRACY STATYSTYKA OPRACOWANIA I ANALIZY AKTUALNOŚCI PLANY FINANSOWE PUP PROGRAM "ZA ŻYCIEM" e-URZĄD OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Mapa serwisu