INFORMACJE PODSTAWOWE


INFORMACJA DLA BEZROBOTNYCH


INFORMACJA DLA PRACODAWCÓW


ZATRUDNIANIE CUDZOZIEMCÓW


ZAMÓWIENIA PUBLICZNE


FUNDUSZE EUROPEJSKIE


WSPÓŁPRACA Z NIEMCAMI


DOKUMENTY DO POBRANIA


Linki

Rejestracja internetowa Zgłoszenie oferty pracy -elektronicznie Usługi Elektroniczne Publicznych Służb Zatrudnienia bip Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej psz eures Strona Powiatu Słubickiego FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Kalendarium

Marii
Napoleona

15

sierpien

PWŚCPSN
1     1 2
2 3 4 5 6 7 8 9
3 10 11 12 13 14 15 16
4 17 18 19 20 21 22 23
5 24 25 26 27 28 29 30
6 31       

Oferty Pracy
1525851694.png
OFERTY PRACY -proszę wybrać kod pocztowy 69-100 
Statystyki Graf.
1268648917.jpg
STATYSTYKI 
Kreator CV
1269006609.jpg
"Stwórz własne CV!" 

Wyróżnienia i odznaczenia dla Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach

wtorek, 09.04.2019 13:40

Kolejne wyróżnienia dla Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach

 

W 2019 roku mija sto lat od powołania w Polsce publicznych służb zatrudnienia (PSZ). Stworzono je w celu usprawnienia funkcjonowania rynku pracy. Przez okres stu lat rola jaką wykonywały służby uzależnione były od krajowej polityki gospodarczo-społecznej, a także sytuacji panującej w kraju. Przez ten cały okres występowały istotne zmiany w liczbie osób bezrobotnych i stopie bezrobocia. W czasach „wysokiego bezrobocia” głównym zadaniem służb zatrudnienia było przeciwdziałanie bezrobociu i niwelowanie negatywnych jego skutków natomiast dzisiaj, gdy wskaźniki makroekonomiczne w tym zakresie są dobre, zaś stopa bezrobocia niska istotnym zadaniem służb jest promocja zatrudnienia, realizacja programów rynku pracy i objęcie wsparciem nie tylko osób bezrobotnych, ale także pracodawców i pracowników poprzez różne formy w tym m.in. Krajowy Fundusz Szkoleniowy oraz realizacja zadań związanych z podejmowaniem pracy przez cudzoziemców, których na rynku jest bardzo dużo co jest zauważalne dla każdego mieszkańca.  

5 kwietnia br. na konferencji regionalnej organizowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia Powiatowy Urząd Pracy w Słubicach otrzymał jako jedyny urząd z województwa lubuskiego wyróżnienie i statuetkę Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018. Dodatkowo słubicki urząd pracy otrzymał wyróżnienie za uzyskanie w roku 2018 efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych w województwie lubuskim. Powiatowy Urząd Pracy w  Słubicach, jako jedyny urząd w województwie lubuskim otrzymał dwa wyróżnienia jednocześnie w trzech kategoriach oceny – KFS, efektywność działań i migracja osób.

To nie wszystko….

Dnia 22 marca 2019 roku, odbyły  się w Urzędzie Marszałkowskim obchody 100-lecia PSZ w Polsce. Podczas uroczystości wręczono w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, odznaczenia dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach za długoletnią służbę. Prezydent odznaczył 5 pracowników urzędu, w tym jednym medalem srebrnym (Pani Joanna Dulewicz-Maryniec) oraz czterema medalami brązowymi (Pani Beata Openkowska, Pan Robert Martyn, Pan Rafał Ossowski, Pan Andrzej Zbrożek). Marszałek Województwa Lubuskiego wyróżnił dyplomem dodatkowo 6 pracowników urzędu pracy za ponad 20-letni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia (Pani Genowefa Borowiak, Pani Renata Zawadzka, Pani Danuta Świerkowska, Pani Maria Kulikowska, Pani Krystyna Kołkowska i Pani Katarzyna Simonienko).

W styczniu br. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uznał działalność Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach za rzetelną pracę na rzecz promocji zatrudnienia oraz za kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy, za co urząd otrzymał dyplom okolicznościowy.

Wyróżnienia i nagrody potwierdzają profesjonalne i rzetelne wykonywanie zadań statutowych i ustawowych przez urząd. Obecne i przyszłe działania publicznych służb zatrudnienia muszą być rozumiane o wiele szerzej niż dotychczas. Dzisiaj wiele osób postrzega urząd, że zajmuje się wyłącznie rejestracją osób bezrobotnych i zabezpieczeniem socjalnym osób, które utraciły pracę, co jest nieprawdą. Poza dodatkowymi zadaniami, jakie obecnie realizuje urząd wobec osób aktywnych zawodowo, pracodawców i cudzoziemców obecnie bardziej pracochłonnym i trudniejszym  zadaniem niż dotychczas jest zaktywizowanie zarejestrowanej osoby bezrobotnej. W ewidencji osób bezrobotnych w znacznie przeważającej części znajdują się osoby bezrobotne będące w szczególnie niekorzystniej sytuacji na rynku pracy tj. osoby powyżej 50 roku życia, długotrwale bezrobotne, bez kwalifikacji zawodowych, których przywrócenie na rynek pracy wymaga najpierw niwelacji zależnych od tych osób przyczyn bierności zawodowej.         

Mimo powyższych trudności widać, że Powiatowy Urząd Pracy w  Słubicach wykonuje przypisane zadania i dodatkowo jest za nie licznie wyróżniany.

 


 

Informacje o artykule

Zredagował(a): Rafał Ossowski
Data powstania: 09.04.2019 13:40
Data ostatniej modyfikacji: 09.04.2019 13:50
Liczba wyświetleń: 873

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.
Drukuj Stworz PDF
OBSZAR DZIAŁANIA KIEROWNICTWO OGŁOSZENIA O PRACY W URZĘDZIE PODSTAWY PRAWNE DANE KONTAKTOWE OBOWIĄZUJĄCE STAWKI, KWOTY, WSKAŹNIKI RAPORTY PUP PROMOCJA USŁUG RYNKU PRACY STATYSTYKA OPRACOWANIA I ANALIZY AKTUALNOŚCI PROGRAM "ZA ŻYCIEM" e-URZĄD Ochrona Danych Osobowych DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Mapa serwisu
Projekt graficzny, cms, serwer i wykonanie Wszelkie prawa zastrzeżone